درباره ما

•    معرفی یا تاریخچه لگا: 
لگا: لباس گیاهی آنتی باکتریال، نشان تجاری نوینی در صنعت پوشاک ایران اسلامی است که از سال 1392 پایه های علمی آن توسط دو نفر از اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان بنیان نهاده شد و دو نفر دانشجوی دکتری و یک نفر کارشناس مهندسی نساجی، فرایند تحقیق و توسعه لگا را از آن سال تا کنون ارتقا بخشیده اند، ایده محوری کسب و کار لگا، عبارت است از رویکردی نوین و علمی به طراحی و تولید پوشاک ارگانیک تهیه شده از صد در صد الیاف سلولزی پنبه و رنگرزی با رنگزاهای گیاهی آنتی باکتریال.
پنبه به دلیل جذب رطوبت مناسب، راحتی پوشش و مدیریت تهویه لباس را تامین می کند و در ضمن از انباشته شدن الکتریسیته ساکن در ریز هوای (micro climate) حایل بین لباس و پوست بدن جلوگیری می نماید. این پدیده سبب می شود منسوجات پنبه ای راحتی روانی مناسبی داشته باشند. اما جذب رطوبت نسبتا بالای پنبه، عامل تجمع برخی باکتری هاست.
هم اکنون لگا تولید کننده انواع حوله، لباس زیر مردانه و زنانه و پاپوش های زنانه ، لباس نوزاد، جوراب پنبه‌ای و دستمال  گیاهی است.
تکمیل آنتی باکتریال بسیاری از منسوجات در کشور در حال حاضر با استفاده از نانو نقره صورت می گیرد؛ در حالی که مضرات مهلک آن برای کبد انسان سبب شده است این روش در برخی کشورها غربی منسوخ گردد. محصولات لگا دارای تاییدیه آنتی باکتریال بودن از آزمایشگاه مربوطه هست.

•    اهداف لگا: 
کارآفرینی اجتماعی
ترویج رونق تولید ملی در حوزه‌ی پوشاک
ترویج سبک زندگی سالم
دوستدار محیط زیست

•    برتری‌های " لگا " چیست؟

" لگا" یا  به عبارتی " لباس گیاهی آنتی باکتریال " برند لباس‌هایی هست که از پارچه‌های با جنس پنبه‌ی خالص تهیه شده و تحت نظارت افراد متخصص آبرفتگی و پرزدهی این محصولات به حداقل رسیده است. علاوه بر این، محصولات رنگی " لگا " با استفاده از گیاهانی رنگ می‌شوند که خاصیت میکروب‌زدایی دارند و مانع تجمع قارچ‌ها شده و ضد بو هستند. این محصولات برای جلوگیری از شیوع عفونت های پوستی بسیار مناسب هستند و همچنین پساب‌های رنگرزی محصولات لگا برای محیط زیست سازگار است.
بسته بندی این محصولات  نیز از جعبه‌های مقوایی برای جلوگیری از ورود پلاستیک به طبیعت است.
     بخشی از مراحل تهیه‌ی این محصولات در کارگاه های خانگی انجام می شود.